Acrylic Screen HL30-9060C
★★★★★ 5.0 43 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.digistep.pk
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Introducing an acrylic screen! This large series is a large size of 35.4 inches (900 cm) wide x 23.6 inches (600 cm) high. It can be used in a wide range of situations, such as receptions and Size (W x D x H): 35.4 x 8.7 x 23.6 inches (900 x 220 x 600 mm) (when installed): Set of 3 acrylic screens (0.1 inches (3.0 mm) thick), window included (width x height x 3.9 inches (300 x 100 mm), special L-shaped fittings, edge guard, edge guard, knurling screws and nuts, washers.
  • Size (W x D x H): 35.4 x 8.7 x 23.6 inches (900 x 220 x 6
  • Set Includes: 3 acrylic screens (0.1 inch (3.0 mm) thick), with window (width 11.8 x height 3.9 inches (300 x 100 mm), special L-shaped fittings, edge guard, knurling screws & nuts, washers
Brand Name hakoniwagiken
Manufacturer 箱庭技研
Model Number HL30-9060C
Material Type Acrylic
Item Type Name Acrylic Screen
Number Of Panels 1
Manufacturer Part Number HL30-9060C
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
43 ratings | 18 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (39)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)